Парма записа пети пореден мач без загуба в Серия А,

...

Парма отново се размина с победата

Парма записа пети следващ мач без загуба в Серия А, само че би трябвало да съжалява, че не стигна до трите точки в семейството си на Каляри. Срещата приключи 0:0, само че играчите на Фабио Ливерани имаха преимущество и не се възползваха от ситуациите си.

Домакините, които преди седмица бяха на няколко минути от това да нанесат първа загуба на Милан, изгубиха двама играчи заради контузии в първите 30 минути, откакто Пецела и Скоцарела се контузиха. Двубоят стартира с офанзиви и положения и пред двете порти. Попадение на Осорие не бе прието заради засада.

0-0: Pari povero di emozioni al Tardini

Il report della gara

[]
— Cagliari1920news (@Cagliari1920ne1)
Отлична контраофанзива в 35-ата минута изведе Куртич, само че той стреля неопределено от идеална позиция. След почивката Парма продължи да пропуща основаните обстановки. Жервиньо на няколко пъти откри с прелестни подавания съотборници, само че техните удари не откриха задачата. В края влезлият като запаса Брунета също се регистрира с огромен пропуск.

Серия А 12 кръг, сряда 16 декември  Парма 0:0краен резулат  Каляри