Парламентът ще обсъди на две четения членството на България в

...
Парламентът ще обсъди на две четения членството на България в
Коментари Харесай

НС ще бистри членството ни в Международната асоциация за развитие

Парламентът ще разиска на две четения участието на България в Международната асоциация за развиване, която работи за поощряване на икономическия прогрес в едва развитите страни, съобщи БНР.

Международната асоциация за развиване добавя активността на интернационалната банка за възобновяване и развиване. Та подкрепя най-бедните страни посредством даване на заеми, безплатни помощи и спомага за облекчение на задължения по линия на разнообразни начинания.

От страните членки на Европейски Съюз единствено България и Малта към този миг не са членове на Асоциацията.

Заявлението за участие в организацията беше показано от финансовото ведомство през октомври предходната година.

В постоянния парламентарен надзор на въпрос ще дават отговор вицепремиерите – Марияна Николова и Екатерина Захариева и още трима министри – на опазването на здравето, на околната среда и на районното развиване.

Вицепремиерът – Марияна Николова ще осведоми за държавната политика в битката с високата детска смъртност. А вицепремиерът и външен министър – Екатерина Захариева ще дава отговор на разнообразни въпроси, свързани със статута и правата на българите във Англия, добавя БНР.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР