Парламентарната група на Продължаваме промяната поиска информация от службите защо

...
Парламентарната група на Продължаваме промяната поиска информация от службите защо
Коментари Харесай

Властта пита службите за черния печат на Костадинов

Парламентарната група на " Продължаваме промяната " изиска информация от службите за какво водачът на " Възраждане " Костадин Костадинов е с черен щемпел за влизане в Украйна. Управляващите питат има опасности за националната сигурност, свързани с Костадинов.

" Ако в Народното събрание има хора, които прокарват ползи на непозната страна, то считаме, че това е същинска опасност за България ", съобщи депутатът Росен Костурков.

И добави:

" С още по-голяма паника разбрахме новината, че български народен представител е бил арестуван, екстрадиран и с черен щемпел в паспорта си за 10 години. Не ни е известно в историята на Народното събрание да е имало различен подобен случай, в който депутат да получи черен щемпел, т.е. възбрана за престояване в свободна и демократична страна ".

От ръководещата партия настояхаи да се обясни с каква информация разполагат българските служби и на база на какви подозрения службите от Украйна са стигнали до това извънредно решение.

" Ако български народен представител с имунитет и достъп до секретна информация е обект на сходни враждебни дейности от друга страна, какво вършат ДАНС, Държавна организация " Разузнаване ", военното разузнаване и Министерство на вътрешните работи и дали информацията, с която разполагат, е по-всеобхватна от изнесената в общественото пространство? Ще зададем тези въпроси и бихме призовали ръководителите на тези служби да осведомят Народно събрание в най-спешен порядък ", уточни Костурков.

Преди дни, след завръщането си от украинския град Болград, Костадинов разгласи, че Украйна му е поставила черен щемпел и му е забранила да влиза в страната в идващите 10 години - тъй като е водач на проруска партия.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР