Парламентарната група на БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА изпрати специално писмо

...
Парламентарната група на БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА изпрати специално писмо
Коментари Харесай

БСП-ОЛ към Главчев: Споразумението с Украйна е в ущърб на националните интереси

Парламентарната група на Българска социалистическа партия – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА изпрати особено писмо до премиера Димитър Главчев във връзка със Споразумението за съдействие в региона на сигурността и защитата сред България и Украйна за идващите 10 години.

 

Ето какво се споделя в него:

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН СЛУЖЕБЕН МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ,

Парламентарната група „ Българска социалистическа партия – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА “ показва своето изрично противоречие с направеното от служебното държавно управление, което ръководите, Споразумение за съдействие в региона на сигурността сред Република България и Украйна.

С това съглашение България поема 10-годишен ангажимент към Украйна за политическа, икономическа и обществена помощ за украинските бежанци, разселени на територията на Република България, образование на военни и продължаваща военна помощ. Заложена е опцията да бъде удължено и след този интервал.
Това е против ползите на българския народ, тъй като за следващ път на хората се натрапва политика, готова отвън България.

Подобно съглашение освен поддържа, само че разгаря спора, а не способства за неговото преустановяване и реализиране на дълготраен мир.

Ние, от Българска социалистическа партия – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА, от началото на военния спор сме се разгласявали за спокойно решение посредством дипломатически метод. В момента гласовете за мир в целия свят се усилват и международното геополитическо статукво стартира да приема концепцията за преустановяване на огъня и налагане на мирни договаряния.

Взетите досега решения на Народното събрание не могат да бъдат основа за сключване на това съглашение, българският парламент не може да бъде употребен като индулгенция за сходни случайни нездравословни решения на изпълнителната власт!

Освен това е неприемливо сходно съглашение да се изпраща в Народното събрание и да се желае по него реакция за по-малко от 24 часа. Споразумението се нуждае от диспути в пленарната зала и постигането на консенсус по текстовете. Споразумението се нуждае от ратификация, а не потреблението на метод към парламентарните сили, с който се принизява парламентарният темперамент на българската страна.

Подобно всеобхватно съглашение е отвън компетенциите на един длъжностен кабинет.

Ето за какво подчертаваме безапелационното си противоречие за сключване от българското краткотрайно държавно управление на сходни съглашения с дълговременен небосвод, които са в ущърб на националните ползи и сигурността на българските жители.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР