Пърл, мис. — Мъж от Мисисипи беше осъден в понеделник на 40 години щатски затвор за бягство от поправително заведение и задържане на двама души с оръжие миналата година, само месеци преди да изтърпи седемгодишна присъда.
Шунекндрик Хъфман, 21, се призна за виновен по две обвинения за отвличане и съдия от окръжен съд го осъди на 40 години държавен затвор , каза окръжният прокурор на окръг Ранкин Бъба Брамлет в понеделник.
Хъфман, който избяга от поправителното заведение в Централна Мисисипи през август 2022 г., почти беше изтърпял седемгодишна присъда за нападение при утежнени обстоятелства с очаквана дата на освобождаване през декември същата година.
CBS Джаксън, Партньор на г-ца WJTV съобщава. Те казаха, че след това Хъфман е откраднал една от колите на заложниците, преди да я разбие и да избяга към близкия кампус на държавната болница в Мисисипи.Хъфман е арестуван, след като е открит да се крие в кофа за боклук близо до един от домовете на кампуса, WJTV казва.
Комисарят на Министерството на наказанията в Мисисипи Бърл Кейн каза пред WLBT-TV, че централното поправително заведение в Мисисипи ще подобри системата си за сирени, за да предотврати бъдещи бягства.




