ПАРИЖ (AP) — Правителството на Франция в сряда нареди разпускането

...
ПАРИЖ (AP) — Правителството на Франция в сряда нареди разпускането
Коментари Харесай

Франция забранява крайнодесни и радикални ислямски групи преди поляризиращите избори

ПАРИЖ (AP) — Правителството на Франция в сряда подреди разпускането на голям брой крайнодесни и радикални мюсюлмански групи, четири дни преди първия кръг от високи залози законодателни избори, които може да доведат до скок в поддръжката за политическите крайности.

Предсрочните национални избори, свикани от про-бизнес умерения президент Еманюел Макрон, хвърлиха страната в прибързана и безредна изборна конкуренция, в която речта на омразата се трансформира в възходяща угриженост.

Министърът на вътрешните работи Джералд Дарманин разгласи в сряда, че държавното управление е наредило закриването на няколко групи, разпространяващи екстремистка ненавист. Поредица от укази, обявяващи прекъсването, обрисуваха следствия на групите и споделиха, че съставляват риск от принуждение.

Засегнатите групи включват GUD, прочут с принуждение и антисемитизъм. Неговите членове са подкрепяли крайнодесния политически водач Марин Льо Пен в предишното.

Партията Национално обединяване на Льо Пен води всички социоло...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР