Работата ще бъде възобновена на легендарния олимпийски обект за сърфиране в Таити след шум от щети на коралов риф
ПАРИЖ (AP) — Организаторите на Олимпийските игри в Париж споделят, че работата ще бъде обновена тази седмица, с цел да се приготви мястото за сърфиране в Таити, след звук към щета на коралов риф задържа напъните.
Teahupo'o е прочут на пистата за сърф с огромните си талази, само че яростните опасения в Таити за морския живот се оказаха предизвикателство за уредниците на Олимпиадата, защото те се насочете към 2024 година, по-малко от 230 дни след летните игри.
Тони Естанге, началник на организационния комитет на Олимпийските игри в Париж, сподели в понеделник, че подготовката в Teahupo'o ще стартира още веднъж тази седмица. Възобновяването идва, откакто президентът на Френска Полинезия, Moetai Brotherson, организира диалози с групи на острова, които са загрижени за проектите за създаване на кула за сърф съдии и телевизионни камери в лагуната Teahupo'o, опасявайки се, че това ще повреди кораловите рифове.
Работата спря по-рано този месец на обекта, откакто коралите...
Прочетете целия текст »




