ПАРИЖ (AP) — Европа има може би 6 седмици или

...
ПАРИЖ (AP) — Европа има може би 6 седмици или
Коментари Харесай

На Европа има „може би 6 седмици останало реактивно гориво“, каза ръководителят на енергийната агенция пред AP

ПАРИЖ (AP) — Европа има „ може би 6 седмици или нещо останало (на) реактивно гориво “, сподели ръководителят на Международната организация по енергетика в четвъртък в широкообхватно изявление за Associated Press, предупреждавайки за вероятни анулирани полети „ скоро “, в случай че доставките на нефт останат блокирани от войната в Иран.

Изпълнителният шеф на МАЕ Фатих Бирол нарисува отрезвяваща картина на световните последствия от това, което той назова „ най-голямата енергийна рецесия, с която в миналото сме се сблъсквали “, произлизаща от прекъсването на нефт, газ и други жизненоважни доставки през Ормузкия проток.

„ В предишното имаше група, наречена „ Dire Straits “. Сега е ужасна рецесия и ще има огромни последствия за международната стопанска система. И колкото по-дълго продължава, толкоз по-зле ще бъде за икономическият напредък и инфлацията по света “, сподели той.

Въздействието ще бъде „ по-високи цени на петрола (бензина), по-високи цени на газа, високи цени на електрическата енергия “, сподели Бирол пред AP, като няко...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР