Какво трябва да знаете, тъй като билетите за Лувъра стават с 45% по-скъпи за мнозина
ПАРИЖ (AP) — Дългите опашки под стъклената пирамида на И. М. Пей се трансфораха в част от преживяването в Лувъра, както и самата „ Мона Лиза “.
Сега най-посещаваният музей в света слага по-висока цена на това поклонение, до момента в който се бори да финансира поправки и сигурност след стачки, претъпканост и кражба на бижутата на френската корона през октомври. Лувърът беше затворен за следващ път в понеделник заради овакантяване на чиновници.
В сряда забележителността на Париж вкарва двустепенна система за продажба на билети, която покачва входа за множеството неевропейци до 32 евро ($37), от 22 евро ($26) – нарастване с 45% за една нощ.
Промяната визира туристите от множеството страни отвън Европейския съюз, в това число от Съединени американски щати, където посетителите нормално съставляват най-големия дял от чужденците в Лувъра.
Френските синдикати отблъснаха, заявявайки, че това подкопава универсалната задача на музея.
Някои към момента дават отговор на изискванията за безвъзмезден вход
Съгласно...
Прочетете целия текст »




