Пари Сен Жермен загуби с 2:3 от Клермон в мач

...

ПСЖ се провали срещу Клермон в сбогуването на Меси и Рамос

Пари Сен Жермен загуби с 2:3 от Клермон в мач от последния 38-ия кръг на Лига 1. Парижани поведоха с два гола след прощалното попадение на Серхио Рамос, който си потегля от „ Парк де Пренс “, и тъкмо изпълнена дузпа на Килиан Мбапе. Гостите обаче стигнаха до обрата и трите точки.

Добрата вест за ПСЖ е, че мачът беше без никакво значение за крайното класиране. Още след предишния кръг тимът си подсигурява шампионската купа.

Освен за Рамос, финален мач за ПСЖ изигра още Лионел Меси. Вече публично стана ясно, че аржентинецът си потегля, неговият контракт на процедура изтече.

След провалянето ПСЖ остана първи в класирането с 85 точки, на 1 пред главния си преследвач Ланс. На Клермон успеха им донесе осмото място. Тимът задмина Ница и е с 59 точки в актива си.

Още в 5-ата минута Клермон означи. Грежон Киай прати топката в мрежата на ПСЖ, само че попадението не беше зачетено поради игра с ръка.

Четвърт час след началото Серхио Рамос се разписа. Испанският защитник засече с глава центриране в наказателното поле и в собствен жанр заби топката в мрежата за 1:0.

Няколко минути по-късно след интервенция на ВАР ПСЖ получи правото да бие дузпа. Зад топката застана Килиан Мбапе, който осъществя за 2:0.

В средата на първата част Йоан Гастия се възползва от груба неточност на ПСЖ и понижи изоставането на Клермон.

Гостите си повярваха и заиграха все по-убедително. В 37-ата минута получи дузпа, която Киай пропусна. В края на първата част обаче резултатът стана 2:2. Секунди преди почивката прецизен беше Меди Зефан.

Крайният резултат оформи Грежон Киай в 63-тата минута. Определено развоят на събитията беше фрапантен за ПСЖ. Явно домакините си бяха помислили, че с двата си ранни гола са се справили със съпротивата на Клермон. Нищо сходно.

До края ПСЖ опита да предотврати загубата. Лионел Меси пропусна няколко благоприятни условия, а резултатът се резервира неизменен. Така воденият от Кристоф Галтие отбор завърши сезона с проваляне.
Източник: novsport.com