Пари Сен Жермен увеличи аванса си на върха във френската

...

ПСЖ надви като гост Ланс и увеличи аванса си на върха във френската Лига 1

Пари Сен Жермен усили задатъка си на върха във френската Лига 1, откакто победи Ланс с 2:0 като посетител в мач от 18-ия кръг. Френският първенец има към този момент 8 точки преднина пред отбора на Ница, който загуби гостуването си на Рен в събота.

ПСЖ не беше брилянтен, само че се възползва от слабостите на домакините, които играха цяло второ полувреме с 10 души на терена, откакто в добавеното време на първата част с пряк червен картон бе изпъден Жонатан Гради.

Още в шестата минута Ланс получи право да извърши дузпа, само че вратарят на гостите Донарума отрази удара на Пржемислав Франковски от бялата точка. Брадли Баркола изведе отбора на Луис Енрике напред в резултата след бърза контрааката и пас на Килиан Мбапе.

В 89-ата минута Килиан Мбапе постави завършек на разногласието с прекрасен изстрел след асистенция на Усман Дембеле. Това бе 19-о попадение за сезона на капитана на националния тим на Франция.

За парижани в игра не влязоха централните нападатели Рандал Коло Муани и Гонсало Рамош.