Пари Сен Жермен се превърна в първият тим във френската

...

Икарди развали добрия домакински актив на "Брест"

" Пари Сен Жермен " се трансформира в първият отбор във френската " Лига 1 ", който побеждава като посетител " Брест ". Заслуга за триумфа на парижани на " Стад Франсис Ле Блю " имаше Мауро Икарди.

Двата тима впечатлиха с под напрежение и равносилен мач от 13-ия кръг на шампионата.

в 39-ата минута Анхел ди Мария откри резултата след асистенция на Юлиан Дракслер. Наложи се играта да бъде спряна за малко, с цел да може обстановката да бъде прегледана от системата ВАР. В последна сметка съдиите оцениха, че аржентинецът не е бил в засада, а техничното му осъществяване беше прието за гол.

Снимка: Reuters

В 72-ата минута Самюел Грансир изравни резултата и върна очакванията на " Брест ", че отборът още веднъж няма да загуби вкъщи.

Томас Тухел реши да внесе прохлада в своето нахлуване и в 80-ата минута Мауро Икарди размени Единсон Кавани. 5 минути по-късно пристигналият от " Интер " през лятото футболист се разписа за 2:1.

Победата дава преимущество на ПСЖ от 10 точки на върха в класирането (вторият " Анже " е с мач по-малко). " Брест " е девети в подреждането.
Източник: btvnovinite.bg