Пари Сен Жермен се наложи с 2:1 над Анже в

...

ПСЖ - Анже 2:1 /репортаж/

Пари Сен Жермен се наложи с 2:1 над Анже в инфарктен дуел от 31-ия кръг на Лига 1, играл се на “Парк де Пренс”. Домакините удържаха фронта, откакто в 16-ата минута останаха с човек по-малко на терена. Тиаго Мота получи пряк червен картон и остави отбора си с 10 играча до края на срещата, откакто парижани към този момент водеха с 1:0. Килиан Мбапе се разписа в 12-ата минута, а в 25-ата удвои за парижани. Макар и домакините да бяха с човек по-малко, те нееднократно застришаха вратата на гостите, които на собствен ред също имаха своите положения.

Анже върна едно попадение в 75-ата минута, дело на Токо Екамби, а в последните минути бяха доста покрай изравняването на резултата.

Въпреки това ПСЖ сграбчи трите точки от срещата в осми следващ дуел. Тимът от Париж остава водач в класирането с актив от 77 точки, на 14 от втория Монако. Анже пък е 14-и с 32.