Пари Сен Жермен се класира за полуфиналите за Купата на

...

Лоши новини за ПСЖ: И Мбапе се контузи

" Пари Сен Жермен " се класира за полуфиналите за Купата на Франция след безапелационна победа с 3:0 над " Олимпик " Марсилия. Успехът обаче взе още една " жертва ".

След травмата на Неймар, който ще бъде опериран в края на седмицата, Килиан Мбапе също получи контузия.

Футболистът, който играе в ПСЖ като преотстъпен от " Монако ", бе сменен на почивката. Причината е, че получи удар в глезена, а болката не му разреши да довърши мача.

За разлика от случая с Неймар, когато треньорът Унай Емери съобщи незабавно след мача, че бразилецът ще пропусне реванша от осминафиналите на Шампионската лига против " Реал " Мадрид, този път той бе по-умерен.

" Надявам се да не е нищо съществено " - това беше единственият коментар на експерта.

Иначе ПСЖ нямаше проблеми с " Олимпик " Марсилия. Анхел Ди Мария даде задатък на своя отбор в добавеното време на първата част, откакто стреля около Стийв Манданда от границата на наказателното поле. Аржентинцът се възползва от неточност на Аймен Абденур и вкара за 2:0 в 48-та минута, а Единсон Кавани оформи крайния резултат в 81-та след разиграване сред Марко Верати и Юлиян Дракслер.
Източник: btvnovinite.bg