Пари Сен Жермен с лекота се класира за 1/4-финалите в

...

ПСЖ громи за Купата на Лигата

Пари Сен Жермен с лекост се класира за 1/4-финалите в шампионата за Купата на Лигата във Франция, откакто разгроми с 4:1 втородивизионния Льо Ман. Пабло Сарабия, Ерик Максим Чупо-Мотинг и Килиан Мбапе взеха решение всичко още до почивката, а след нея се разписа и Анхел Ди Мария. Единственото попадение за домакините означи Харисон Манзала.

В началото гол на Льо Ман беше анулиран поради засада, а ПСЖ поведе в 21-ата минута, когато Сарабия овладя топката след подаване на Ди Мария и я прати в мрежата. В края на полувремето парижани вкараха два бързи гола. Първо Мбапе асистира на Чупо-Мотинг, а единствено минута по-късно Марко Верати по великолепен метод изведе самия Мбапе, за който остана по-лесното.

#LMFCPSG 1-4

90' | C'est fini au MMArena! Les applaudissements nourris du public manceau pour son équipe qui s'est battue jusqu'au bout! Bonne chance au PSG pour la suite de sa saison. Place maintenant au Paris FC!#AllezLEMANSFC pic.twitter.com/FNFl5c81T6
— LE MANS FC (@LEMANSFC) 18 декември 2019 година
В 48-ата минута неточност на вратаря на домакините Пиер Патрон разреши на Ди Мария да забие четвърто попадение за ПСЖ. Феновете на Льо Ман обаче видях и гол на своите любимци. Негов създател стана Манзала в 54-ата минута.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

Другите осминафинали през днешния ден бяха доста по-равностойни. Амиен отстрани Рен след триумф с 3:2. Победното попадение вкара Тома Монкодюи в добавеното време. Страсбург се наложи с 1:0 над Нант, а Сент Етиен победи с 2:1 Ним. Брест също се класира за четвъртфиналите, откакто се оправи с Бордо - 2:0.