Пари Сен Жермен разгроми с 3:0 Дижон на Парк де

...

ПСЖ продължи победния си ход за Купата, Ди Мария с дубъл

Пари Сен Жермен разгроми с 3:0 Дижон на " Парк де Пренс " и се класира за полуфиналите на шампионата а Купата на Франция. Над всички в мача бяха Анхел ди Мария, създател на две попадения, и Юлиан Дракслер, който му асистира при попаденията. Така парижани към този момент пет години не познават загуба в шампионата, в който за последно отстъпиха с 1:2 пред Монпелие през 2014 година. Срещу Дижон ПСЖ излезе без контузените си звезди Неймар и Единсон Кавани, а Лайвин Курзава изтърпяваше наказване. На пейката беше и Килиан Мбапе, а треньорът Томас Тухел забожи на схемата 3-5-2. Интригата в мача се резервира едвам до 28-ата минута, а това 0:3 е най-малкото, с което Дижон се отърва в този мач.
Парижани откриха резултата още в осмата минута, като създател на попадението стана Анхел ди Мария. Атаката потегли от Марко Верати, който подаде към Юлиан Дракслер в средата на терена. Германецът изведе Ди Мария зад защитата на Дижон и аржентинецът технично трансферира стража на гостите Рунас Рунарсон. Играта малко се поизравни, а гостите съумяха да насочат първия си удар към вратата на Джанлуиджи Буфон, въпреки и неакуратен. Така се стигна до 28-ата минута, когато Дракслер още веднъж изведе Ди Мария пред вратата на Рунарсон. Аржентинецът опита да комбинира с Ерик Максим Чупо-Мотинг, само че топката беше отбита от бранител на Дижон и още веднъж попадна у Ди Мария, който с левия крайник я прати във вратата за 2:0. Четири минути по-късно гостите стигнаха до най-хубавата си опция за гол, като удар на Жулио Тавареш срещна гредата. Малко по-късно нова композиция сред Дракслер и Ди Мария можеше да докара до гол, само че топката пристигна прекомерно бърза за аржентинеца, който се оказа и в засада. Втората част стартира с огромна заплаха пред вратата на Дижон. Леандро Паредес стреля непосредствено от директен свободен удар от към 30 метра, а стражът на гостите се разтегна оптимално, с цел да отбие топката в ъглов удар. В 60-ата минута Рунарсон избави отбора си от трето попадение, откакто съумя да попречи на Дракслер да се разпише. Малко по-късно немският национал опитва още веднъж да изведе от дълбочина Ди Мария, аржентинецът не съумя да доближи топката. В 76-ата минута се стигна до разумното - белгийският национал Томас Мюние означи трети гол за парижани и оформи крайния резултат.