Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Льо Авър с 2:0 в

...

С човек по-малко ПСЖ постигна победа в гостуването на Льо Авър

Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Льо Авър с 2:0 в мач от 14-ия кръг на Лига 1. Столичани играха с човек по-малко над 80 минути след червен картон на Джанлуиджи Донарума, само че стигнаха до триумфа с гол на Килиан Мбапе.

Първите 10 минути на стадион " Осеан " в Хавър бяха кошмарни за гостите. Карлос Солер почисти от голлинията удар на Готие Лорис. Секунди по-късно Фабиан Руис бе наложително сменен от Мануел Угарте заради контузия в лявата ръка.

В идната домакинска офанзива Джанлуиджи Донарума бе изпъден след пряк червен картон, откакто фаулира с ритник Жосуе Казимир отвън наказателното поле в опит да пресече дълго подаване към нападателя.

Противно на логиката парижани поведоха в резултата в 23-ата минута. Килиан Мбапе насочи компактен удар отвън наказателното поле в долния десен ъгъл.

Килиан Мбапе изпрати топката в противниковата врата в идната офанзива, само че попадението не бе зачетено заради засада.

След почивката аварийният вратар на първенците избави изстрели на Мохамед Байо и Набил Алиуи.

В предпоследната минута на постоянното време Витиня узакони успеха на отбора си, като стреля отвън наказателното поле.

ПСЖ остава на върха в класирането с актив от 33 точки. Льо Авър заема 9-ото място в подреждането с 16 пункта.