Пари Сен Жермен постигна осма победа в десет мача от

...

"Ница" се самоунищожи срещу ПСЖ и сензационен Ди Мария

" Пари Сен Жермен " реализира осма победа в 10 мача от началото на сезона в Лига 1, печелейки с 4:1 гостуването си на " Ница " на стадион " Алианц Ривиера ".

Тимът на Томас Тухел изигра безупречно първо полувреме, само че липса на задоволително стабилен задатък можеше да вкара столичани в неприятности през втората част. Домакините обаче демонстрираха необяснимо наивни прояви в миг, в който трябваше да употребяват импулса от вкараното попадение във вратата на противника, и безусловно подариха триумфа на френския първенец.

Още в началните минути пресата на гостите създаваше големи проблеми на " орлетата ", а при един от редките случаи, в които те я преодоляха и проведоха нахлуване, ПСЖ нанесе своя удар на контраофанзива.

Мауро Икарди, който още веднъж заместваше останалия неизползвана запаса Единсон Кавани, обезпечи съвършено извеждащо подаване на Анхел Ди Мария в изцяло оголената половина на домакините. А откакто напредна с голяма преднина по отношение на своите съперници, аржентинецът преодоля вратаря Валтер Бенитес с класен завършващ удар в 21-ата минута.

Снимка: Twitter

Само шест по-късно обаче Ди Мария оформи най-красивия миг в срещата. Още един път защитата на " Ница " бе пробита в зоната сред левия бек Маланг Сар и капитана Данте, откакто Тома Мюние прати топката към аржентинския си съотборник. Той я доближи тъкмо преди аутлинията и с гениално елегантно блъскане с външната част на лявото ходило трансферира стъписания пазач на " орлетата ", въпреки ъгълът на финия удар да бе съвсем нулев. Това бе седмо попадение за Ди Мария от началото на сезона във всички шампионати и той продължава да е най-продуктивният футболист на ПСЖ.

След почивката домакините заиграха по-смислено, с повече сила, движение и солидно наличие в половината на противника. В 67-ата минута отдадените дейности на Патрик Бюрнер доведоха до центриране в наказателното поле, където заменилия Тиаго Силва на почивката Маркиньос позволи сериозна неточност. Долберг чукна топката преди Преснел Кимпембе и Игнатиус Ганаго я прати във вратата на Кейлор Навас със мощен удар, отклонил се от напречната греда, за второто си попадение през акцията.

Едва седем минути по-късно обаче " Ница " самоунищожи възможностите си. Първо Уилан Сиприен си разреши имитация към съдията в изцяло безобидна обстановка и бе изпъден, получавайки втори жълт картон. Секунди по-късно Леандро Паредес се строполи на тревата, а след намесата на ВАР бе открит удар без топката в лицето на аржентинеца от страна на Кристоф Ерел. Централният защитник получи пряк червен картон за безумната си постъпка и домакините останаха с осем полеви играчи.

Килиан Мбапе се появи в игра в 83-ата минута и единствено за 12 до края записа гол и асистенция. Вече възобновен изцяло от травма, френският суперталант първо се разписа посредством добавка в 88-ата минута, а малко по-късно асистира на Икарди за третото попадение на нападателя в първите му четири срещи с екипа на парижани.

ПСЖ завоюва като посетител на " Ница " за трети следващ път и общо за четвърти в последните 5 срещи сред двата отбора. Също по този начин тимът на Тухел означи гол в 24-та поредна турнирна аудиенция, продължавайки да преследва рекордната серия на " Седан " от 32 мача надалеч от вкъщи с вкарано попадение. Шампионите към този момент имат 24 точки и остават еднолични водачи в класирането.

Кризата при " орлетата " обаче се задълбочава. Те изгубиха за трети път в последните 4 кръга и към момента нямат мач без позволен гол от началото на шампионата. Общият брой на инкасираните попадения от тима на Патрик Виейра към този момент е 17 - половината от позволените 35 гола в общо 38 мача през предишния сезон. " Ница " остава с 13 точки и съвсем несъмнено ще се озове във втората половина на подреждането след изиграване на всички срещи от десетия кръг в Лига 1.
Източник: btvnovinite.bg