Пари Сен Жермен победи Шатору с 3:1 в първия си

...

ПСЖ продължава за Купата на Франция след рутинна победа

Пари Сен Жермен победи Шатору с 3:1 в първия си мач от Купата на Франция през този сезон. Звездното офанзивно трио на парижани, формирано от Неймар, Лионел Меси и Килиан Мбапе, не взе присъединяване в дуела.

Шампионът на Франция поведе още в 13-ата минута. Уго Екитик стреля по земя, с цел да открие резултата.

Домакините изравниха, откакто удар на Тио Нтола се отби от крайници на Ел Шадай Битшиабу и попадна във вратата на Кейлор Навас.

След почивката възпитаниците на Кристоф Галтие си върнаха задатъка в дуела. Пол Делекроа избави удар с глава на Уго Екитик, само че Карлос Солер бе прецизен при добавката.

В добавеното време Хуан Бернат оформи крайния резултат след компактен диагонален изстрел от вътрешността на наказателното поле.

Le résumé de la victoire en Châteauroux! ️ (1-3)