Пари Сен Жермен победи Лориан с 2:1 в мач от

...

ПСЖ извоюва ценна победа в гостуването на Лориан

Пари Сен Жермен победи Лориан с 2:1 в мач от 14-ия кръг на Лига 1. Неймар откри резултата преди Терем Мофи да изравни. Данило се разписа с глава, с цел да донесе трите точки на отбора си.

Парижани постановиха висока преса при започване на дуела. Открадната топка в противниковото наказателно поле попадна в краката на Неймар, който даде задатък на столичани.

След почивката домакините възобновиха паритета в резултата на стадион " Мустуар " в Лориен. Терем Мофи приключи многоходова акция с компактен удар в близкия ъгъл. Нападателят имаше отлична опция да удвои головата си сметка, само че стреля в напречната греда.

Данило върна задатъка на първенците. В 81-ата минута полузащитникът засече с глава центриране от корнер на Неймар.

ПСЖ остава на върха в класирането с актив от 38 точки. Лориан заема 4-ата позиция с 27 пункта.