Парагвай и Аржентина не се победиха в световна квалификация от

...

Парагвай спря Аржентина

Парагвай и Аржентина не се победиха в международна подготовка от зона Южна Америка. Срещата в Асуинсион приключи 0:0. Двата тима изиграха много забавен мач, само че по този начин и не откриха път към гола.

Двубоят стартира с две положителни благоприятни условия за гостите. Първо удар на Хоакин Корея беше избавен от вратаря, а по-късно Лео Меси стреля от фаул, само че не откри задачата.

Втората част стартира с прекрасен пробив на Мигел Алмирон и удар, който Емилиано Мартинес избави. В 65-ата минута мощен шут на Родриго де Паул бе отразен от Антони Силва.

Парагвай отговори с пробив на Антонио Санабрия, само че нападателят не откри очертанията на вратата. В 80-ата минута късмет се откри пред Папу Гомес, само че и той пропусна.

Така Аржентина остава на 2-о място във краткотрайното класиране с 19 точки. „ Гуараните “ са шести с 12 точки.