Папата посети Синята джамия в Истанбул за среща с турски религиозни лидери
Папа Лъв XIV посети емблематичната Синя джамия в Истанбул в събота, само че не спря да се моли, до момента в който откри натоварен ден на срещи и литургии с християнските водачи на Турция, където още веднъж акцентира нуждата християните да бъдат обединени.
Лъв събу обувките си и по белите си чорапи обиколи Джамия от 17-ти век, вдигайки взор към нейните извисяващи се керемидени куполи и арабските надписи на нейните колони, когато имам му ги уточни.
Ватиканът беше споделил, че Лео ще съблюдава „ къс миг на безмълвна молитва “ в джамията, само че той не го направи. Имамът на джамията Асгин Тунджа сподели, че е поканил Лео да се моли, защото джамията е „ домът на Аллах “, само че папата е отказал.
По-късно представителят на Ватикана Матео Бруни сподели: „ Папата претърпя визитата си в джамията в безмълвие, в дух на съзерцаване и слушане, с надълбоко почитание към мястото и вярата на тези, които се събират там в молитва. "
След това Ватикана изпрати поправена версия на своя бюлетин за пътуването,...
Прочетете целия текст »




