Папа Франциск ще се срещне с лидерите на Съединените щати,

...
Папа Франциск ще се срещне с лидерите на Съединените щати,
Коментари Харесай

Папа Франциск ще присъства на срещата на Г-7 в Италия

Папа Франциск ще се срещне с водачите на Съединените щати, Украйна, Франция и Индия в коридорите на срещата на върха на Г-7 в италианския Борго Егнация , съобщи Ройтерс.

Франсиск, който през януари предизвести за " перверзните " рискове от изкуствения разсъдък, ще взе участие в диалозите на водачите за новата технология.

Той е първият папа, който взе участие в полемиките на Г-7.

Издавайки стратегия за еднодневната му изява, Ватиканът уточни, че Франциск ще има двустранна среща с президента на Съединени американски щати Джо Байдън, който е католик.

Освен това главата на Католическата черква ще се срещне още с Володимир Зеленски, Еманюел Макрон, Нарендра Моди, Луис Инасио Лула да Силва, Джъстин Трюдо, Реджеп Ердоган, Уилям Руто, Абделмаджид Теббун, както и ръководителят на Международния валутен фонд (МВФ).
 Г-7 контракти 50 милиарда $ за Украйна
Г-7 контракти 50 милиарда $ за Украйна

Те ще дойдат от замразените съветски активи
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР