Папа Франциск ще дари на Украйна 4 линейки, които ще

...
Папа Франциск ще дари на Украйна 4 линейки, които ще
Коментари Харесай

Папата дарява на Украйна 4 линейки

Папа Франциск ще подари на Украйна 4 коли за спешна помощ, които ще бъдат употребявани на фронтовата линия на войната с Русия, съобщи Агенция Франс Прес.

Откакто Москва нахлу в съседката си през февруари 2022 година, папата подари 3 коли за спешна помощ, болничен микробус и ултразвукови апарати за лечебни заведения, станали обект на военни удари, както и генератори, храна и медикаменти, оповестява БНР.

" Светият отец реши още един път да изпрати своя санитар в Украйна, с цел да предложи 4 коли за спешна помощ, оборудвани с цялото здравно съоръжение, належащо за спасяването на човешки животи, които ще бъдат предопределени за военните зони “, обявиха от Ватикана.

" В това време на великденско възобновление папата искаше да направи жест на непосредственост в едно от най-болезнените места, където от три години бушува войната - в мъченическа Украйна “, се споделя в изказването на Светия трон.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР