Папа Франциск Франциск (на латински: Franciscus PP.), до избирането си

...
Папа Франциск Франциск (на латински: Franciscus PP.), до избирането си
Коментари Харесай

Папа Франциск публикува мемоари, в които размишлява за живота и смъртността си

Папа Франциск  Папа Франциск Франциск (на латински: Franciscus PP.), до избирането си Хорхе Марио Берголио – римски папа от 13 март, който на 87 години става все по-слаб и неустойчив, споделя спомените си и очакванията си за бъдещето на Римокатолическата черква в нова книга, отразяваща живота му и връзките му с значими интернационалните събития, съобщи Ройтерс, представени от Българска телеграфна агенция.

Книгата " Живот - моята история " са записки, написани дружно с италианския публицист Фабио Марчезе Рагона и оповестени от издателство " Харпър Колинз ". Тя ще бъде пусната в продажба на 19 март, когато се навършват 11 години от избирането на Франциск отпред на Римокатолическата черква.

Макар и да не предлага съвсем нищо ново, книгата от 230 страници се чете с лекост и е в всекидневен жанр. Тя стартира с детството на Светия отец в Буенос Айрес, с цел да стигне до наши дни. Книгата напомня за редица събития, измежду които Втората международна война, Холокоста, Студената война, кацането на Луната през 1969 година, рухването на Берлинската стена през 1989 година, атентатите от 11 септември 2001 година и оставката на папа Бенедикт Шестнадесети през 2013 година

Франциск, чието здравословно положение в последно време демонстрира признаци на утежняване с поредни пристъпи на бронхит, поредност от престои в болница и затруднено напредване, повтаря, че няма желание да подава оставка като предшественика си, в случай че не се появи " съществено физическо затруднение ". Той се майтапи, че въпреки някои от консервативните му критици " може би да са се надявали ", че ще разгласи оставката си след престоя в болница, рискът е дребен или никакъв, тъй като " има доста планове, които би трябвало да се осъществят, с Божията помощ ".

В книгата първият папа от Латинска Америка още веднъж пази неотдавнашното си решение да позволи благославянето на хора в еднополови връзки, като повтаря, че благословията не е за самия съюз, а за хората, " които търсят Господа, само че са отхвърлени или преследвани ".

Църквата обаче " няма властта да трансформира тайнствата, основани от Господ " и благословиите " не значат, че Църквата поддържа еднополовите бракове ", акцентира Папа Франциск  Папа Франциск Франциск (на латински: Franciscus PP.), до избирането си Хорхе Марио Берголио – римски папа от 13 март.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР