ПАОК победи ХИК Хелзинки с 4:2 в мач от последния

...

Кирил Десподов игра цял мач за ПАОК при успеха над ХИК

ПАОК победи ХИК Хелзинки с 4:2 в мач от последния 6-и кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Българският национал Кирил Десподов бе титуляр и игра цялостен мач.

Гостите до известна степен изненадващо стигнаха до попадение още в 6-ата минута. Боян Радулович стреля в долния десен ъгъл, с цел да открие резултата.

Домакините съумяха да изравнят резултата преди почивката с гол на Магомед Оздоев.

След паузата двата отбора продължиха да бележат. Този път домакините упражниха ранен напън, който им донесе два гола за 6 минути. Янис Константелиас възобнови задатъка на гръцкия отбор, преди Йона Тойвио да си означи автогол.

В 85-ата минута Томас Мург дефинитивно лиши оставащите минути от дуела от конспирация с 4-и гол за домакините с шут от вътрешността на наказателното поле.

В добавеното време на конфликта Перпарим Хетемай бе прецизен от дузпа, с цел да оформи крайния резултат.

В различен дуел от групата Абърдийн победи Айнтрахт Франкфурт с 2:0 с голове на Дук и резервата Естер Соклер.

ПАОК оглави класирането на група " G " с актив от 16 точки. Напред продължава и Айнтрахт Франкфурт с 9 пункта. Абърдийн остана 3-и с 6 точки, до момента в който ХИК приключва с 2 точки.