ПАОК и Левски играят при 1:1 в реванш от втория

...

НА ЖИВО: ПАОК - Левски 1:1, двуглавите орли са с човек по-малко

ПАОК и Левски играят при 1:1 в реванш от втория прелиминарен кръг на Лига на конференциите. Двубоят се организира на „ Тумба” и е излъчен директно по DIEMA SPORT 2. В 25-ата минута Роналдо даде задатък на "сините ". В 56-ата минута Тиаго Дантас изравни.

Отборът на Станимир Стоилов има задатък от два чисти гола. На „ Герена” Уелтън откри резултата преди да е минала и минута игра, а в 19-ата минута Билал Бари прати публиката в възторг след отлична контраофанзива и страхотна асистенция на Георги Миланов.

Левски започва с висока преса в началните минути на мача, което съществено затрудняваше домакините в опитите им да нападат. В 10-ата минута след осъществяване на корнер можеше да се стигне до рискова контраофанзива на ПАОК след неточност на Филип Кръстев, само че Жереми Петрис беше по-бърз и съумя да изпревари Николас Калята и предотврати неприятности за Ники Михайлов.

Две минути по-късно Петрис опита извеждащ пас към Билал Бари, който се получи. Мароканецът обаче се забави с обработването на топката и беше изпреварен от Сверир Ингасон. Нападателят на "сините " си върна притежанието на топката, след което комбинира с Уелтън, който прати топката във вратата, само че основният рефер Карлос Сото Градо към този момент беше отсъдил нарушаване на №19 от Левски.

Първият удар към вратата на столичани пристигна в 16-ата минута. Тогава Халед Нарей овладя пред наказателното поле и незабавно шутира, само че около вратата. Четири минути по-късно Петрис догони топката до аутлинията и центрира, а Доминик Котарски не съумя да улови. Кълбото се озова в Уелтън, който обаче се засуети и не съумя да насочи удар в опразнената врата.

В 25-ата минута Левски нанесе своя удар! Лефтерис Лирацис сбърка с подаване към Котарски, а Роналдо пресече паса, финтира хърватския пазач и прати топката във вратата за дебютния си гол в формален мач за "сините " - 0:1.

Голът очевидно стъписа играчите на "двуглавите орли ", които в идващите минути стигнаха единствено до два корнера, от които нищо не последва. В 36-ата минута Келиан ван дер Каап се включи в офанзива, оправи се с Янис Каргас и навлезе в наказателното поле. Нидерландският бранител опита остро центриране по земя, само че Ингасон почисти в корнер. В 42-ата минута гостите проведоха рискова контраофанзива, откакто Роналдо съумя да изпревари Каргас. Бразилецът напредна с топката и опита пас към Билал Бари, който не се получи. Кълбото обаче се върна в нападателя, който потърси Петрис, а последният навлезе в наказателното поле, само че Котарски улови центрирането му.

В 45-ата минута ПАОК пропусна отличен късмет да изравни. Халед Нарей изпревари Хосе Кордоба при центриране отдясно на Рафа Соарес, само че ударът му мина рисково около вратата.

На полувремето треньорът на гърците Разван Луческу направи две промени. Виейриня и Диего Бисесвар замениха Рафа Соарес и Николас Калята. Втората част стартира със слаб удар на Бисесвар, който Галчев почисти. "Сините " дадоха отговор с бърза контраофанзива. Роналдо преодоля огромна част от терена, справяйки се с няколко противници. Бразилецът откри Петрис отдясно, а французинът центрира в наказателното поле, където Уелтън изпревари Лирацис и върна към оставения непотрик Филип Кръстев. Халфът на удара от комфортна позиция обаче беше неакуратен.

В 52-ата минута Уелтън проби отдясно, увлече двама бранители в наказателното поле и с пета откри Георги Миланов. "Синята " седмица обаче не съумя да насочи удар от 7-8 метра, затворен от Дъглас Аугусто.

ПАОК стигна до изравнителен гол в 56-аа минута. Филип Кръстев не съумя да отиграе добре топката в половината на "сините ". От това се възползва Бисесвар, който съумя да изведе Тиаго Дантас самичък против Михайлов и младият португалец не остави шансове на вратаря - 1:1.

В 65-ата минута Левски получи право да извърши директен свободен удар на към 20 метра от вратата за нарушаване на Каргас против Роналдо. Зад топката застана Георги Миланов, който насочи рисков удар, само че Котарски съумя да улови.

ПАОК - Левски 1:1

0:1 Роналдо (25)

1:1 Тиаго Дантас (56)

ПАОК: 42. Доминик Котарски, 19. Лефтерис Лирацис (66 - 70. Йоргос Куциас), 4. Сверир Ингасон, 2. Янис Каргас, 55. Рафа Соарес (45 - 20. Виейриня), 27. Ясмин Куртич, 8. Дъглас Аугусто, 26. Тиаго Дантас, 14. Адрия Живкович, 30. Николас Калята (45 - 21. Диего Бисесвар), 77. Халед Нарей

Резерви: 18. Живко Живкович, 6. Енеа Михай, 20. Виейриня, 21. Диего Бисесвар, 22. Щефан Шваб, 24. Мариос Цаусис, 31. Андре Рикардо, 50. Фелипе Соарес, 51. Теохирас Цингарас, 65. Янис Константелиас, 70. Йоргос Куциас, 71. Брандън Томас

Треньор: Разван Луческу