Панавежис надви с 1:0 като гост Жалгирис в двубой от

...
Панавежис надви с 1:0 като гост Жалгирис в двубой от
Коментари Харесай

Отборът на Наско Милев направи огромна крачка към Европа

Панавежис надделя с 1:0 като посетител Жалгирис в дуел от 19-ия кръг на литовското състезание. Наско Милев влезе като запаса в 72-ата минута на мястото на голмайстора Улис Диало. Победата е от голяма значимост за отбора на българина, който към този момент е на второ място в класирането и съвсем си подсигурява присъединяване в евротурнирите.

Диало донесе трите точки на Панавежис в 45-ата минута след пас на Ариагнер Смит. За Жалгирис дуелът не беше от голяма важност. Тимът от дълго време си обезпечи купата, а вчерашната загуба беше едвам втора за сезона.

Грандът от Вилнюс има 78 точки, а Панавежис е втори с 59. Третото място разделят Хегелман Литауен и Кауно Жалгирис с по 57 точки. 

В последните два кръга Наско Милев и компания ще играят като посетител на Ритеряй и вкъщи против Йонава.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР