Панатинайкос се наложи над Макаби Тел Авив с 95:88 и

...

Панатинайкос сломи Макаби Тел Авив и върна серията в Атина за пети решителен мач

Панатинайкос се наложи над Макаби Тел Авив с 95:88 и изравниха резулата в четвъртфиналната плейофна серия в Евролигата на 2-2 победи.

В зала „ Александър Николич “, Белград двата тима сътвориха среща, изпълнена с доста обрати, само че в края гърците нанесоха своя удар и съкрушиха баскетболистите на Одед Каташ.

Гостите изоставаха с 1 точка за 49:50, само че след паузата Янис Папапетру и Костас Слукас обърнаха нещата в тяхна изгода за 74:69. В последната четвърт Макаби направи серия от 13-1 за 82:75. Кендрик Нън, Костас Слукас и Матиас Лесор обаче изведоха своя отбор до успеха, оформяйки крайното 95:88.

Нън приключи с 27 точки. Костас Слукас записва 20, 8 битки и 6 асистенции, Матиас Лесор остави на сметката си 17 точки и 7 овладени под двата кръга топки. Константинос Митоглу се отличи с 13 точки.

Лоренцо Браун приключи със 17 точки, 5 битки и 5 асистенции за Макаби. Тамир Блат и Бонзи Колсън означиха по 14 точки. Джош Нибо приключи с 12, а Джон ДиБартоломео осъществя 10.

Решителният пети дуел от серията сред Панатинайкос и Макаби Тел Авив е на 8 май (сряда) на гръцка земя.