Палатковият лагер остава пред президентството до 8 юли, когато е

...
Палатковият лагер остава пред президентството до 8 юли, когато е
Коментари Харесай

Палатковият лагер остава пред президентството до 8 юли

Палатковият лагер остава пред президентството до 8 юли, когато е последната стъпка по утвърждението на участието на страната ни в еврозоната с гласуването в пленарната зала на Европейския парламент в Страсбург.

Към момента има четири палатки. Протестът е проведен от Граждански комитет за опазване на лв. и е подсилен от партиите " Възраждане ", " Величие ", " Меч " и " Непокорна България ".

Палатките бяха издигнати нощес след следващата проява против участието на България в еврозоната.

Виолета Кърпачева, народен представител от " Възраждане ", разяснява за БНР:

" В случай, че влиза България в еврозоната, нашата битка ще продължи до тогава, до момента в който ние извоюваме своята самостоятелност. Продължаваме да желаеме да се организира референдум, българският лев да си остане за българите и да не сме подвластни от никого ".

Евродепутатът - известният жернлист Петър Волгин написа във ФБ профила си:

" Благодаря на Виолета Кърпачева и Николай Балев от " Възраждане " за отдадеността на идеята. Говорим си с тях и с други смели българи за това какъв брой е значимо да има митинг в отбрана на нашето право ръководещите да се вслушват в гласа ни. Този палатков лагер в триъгълника на властта в София е знак на желанието да бъде защитавана демокрацията, да не разрешаваме на някакъв политически псевдо хайлайф да се подиграва с нас. "
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР