Отобрите на Монпелие и Монако не успяха да излъчат победител

...

Монако изпусна две точки като гост на Монпелие

Отобрите на Монпелие и Монако не съумяха да излъчат победител в срещата между тях от 20-ия кръг на Лига 1 във Франция. Двубоят завърши без голове - 0:0. Гостите обаче могат повече да съжаляват, че не стигнаха до успеха, защото пропуснаха по-добрите положения в мача.

През първата част играта бе относително равностойна, само че през второто полувреме Монако направи всичко по силите си да стигне до успеха. С пропуски пред вратата на Монпелие се отличиха Тома Лемар, Балде Кейта и Жемерсон, а най-хубавата опция за гол се откри пред Кевин Н'Дорам. В 78-ата минута след центриране от корнер той насочи удар с глава от близко, който бе избавен по ослепителен метод от вратаря Бенжамен Лекомт.

Така срещата приключи без победител и по този метод бе прекратена серията от 4 следващи победи на Монако. Все отново отборът остава на 2-ото място в таблицата с 42 точки, само че и мач повече от третия Лион, който е с 41 точки. Монпелие пък се намира на 8-ата позиция с 28 точки в актива си.