Откриха бебе горила, скрито в съндък, в опит да бъде пренесено контрабандно през Турция
Откриха бебе горила, прикрито в съндък в опит да бъде пренесено контрабандно през Турция.Горилата, която е от заплашен тип, е пристигнала в Турция в сандък с полет от Нигерия.
Крайната ѝ дестинация е била Банкок.
In Istanbul, authorities recently intercepted a wildlife smuggling attempt involving a baby gorilla at Istanbul Airport. The infant primate was discovered concealed in a cage during a routine inspection by the Customs Enforcement Smuggling and Intelligence Directorate teams. The… pic.twitter.com/BDyvAyVdbn
— Content with Context (@githii) December 22, 2024
Митническите управляващи наблюдават сандъка и го претърсват, като откриват вътре бебето горила. То е предадено на органите на националните паркове.
Министерството на земеделието заяви, че напъните за рехабилитация и грижи не престават, като добави, че здравословното положение на горилата се усъвършенства и че тя ще бъде държана под наблюдаване.
SafeNews напомня още по тематиката:
Съединени американски щати дали стотици хиляди долари за промяна на пола на маймуни!
Китайски учени са клонирали първата маймуна резус, тип, необятно употребен в медицинските проучвания, защото физиологията му е сходна на човешката, напомня още SafeNews. Това, съгласно откривателите, може да форсира тестването на медикаменти, защото генетично идентичните животни дават сходни резултати.
Откриха бебе горила прикрито в съндък съндък в опит да бъде пренесено контрабандно през Турция
Най-известното клонирано животно, овцата Доли, е основано през 1996 година Учените препрограмираха клетка от друга овца, с цел да ги трансфорат в ембриони. След това тези ембриони бяха вградени в сурогатната майка на Доли.
Резус маймуни живеят в Азияи се употребяват в опити за проучване на инфекции и имунитет.
Първите маймуни макак бяха клонирани през 2018 година, само че откривателите избират маймуните резус заради генетичното им подобие с хората. Проблемът с препрограмирането на възрастни кафези, с цел да станат ембриони, е, че се вършат неточности при множеството опити и доста малко от тях се раждат, от които доста малко са здрави – сред 1% и 3% при множеството бозайници.
Източник: bTV
Още вести четете в: Живот За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News