Андрей Гюров: Отказах се от охраната от НСО, не от поза, не от героизъм
Отказах се от защитата от НСО в деня, в който слязох от стъпалата на властта.
Не от поза. Не от подвиг. А от обикновеното разбиране, че страната не е продължение на персоналния ни комфорт и че българският поданик не дължи спокойствието на тези, които към този момент не носят отговорност. Това написа в обществената мрежа Фейсбук някогашният длъжностен министър председател.
Коментарът му идва на фона на новината от по-рано по отношение на снетата защита от НСО на и. ФОКУС напомня, че т. Той съобщи: " И двамата имат достатъчно ресурси, в случай че се усещат застрашени по друга линия, да си подсигурят защита. Охраната с държавни средства завършва от през днешния ден ".
" Властта не би трябвало да оставя след себе си привилегии, а мярка. Иначе стартира да наподобява на табиет за недостижимост. Затова през днешния ден е добре да си напомним и друго: Министерство на вътрешните работи смъкна баретите от защитата на Пеевски преди две седмици, без да има зад тила си парламентарно болшинство, без предварителни покупко-продажби и без уговорена тишина със засегнатите ", написа още.
" Смелостта не трябва да е сезонно събитие ", заключи някогашният служебен министър-председател.
Не от поза. Не от подвиг. А от обикновеното разбиране, че страната не е продължение на персоналния ни комфорт и че българският поданик не дължи спокойствието на тези, които към този момент не носят отговорност. Това написа в обществената мрежа Фейсбук някогашният длъжностен министър председател.
Коментарът му идва на фона на новината от по-рано по отношение на снетата защита от НСО на и. ФОКУС напомня, че т. Той съобщи: " И двамата имат достатъчно ресурси, в случай че се усещат застрашени по друга линия, да си подсигурят защита. Охраната с държавни средства завършва от през днешния ден ".
" Властта не би трябвало да оставя след себе си привилегии, а мярка. Иначе стартира да наподобява на табиет за недостижимост. Затова през днешния ден е добре да си напомним и друго: Министерство на вътрешните работи смъкна баретите от защитата на Пеевски преди две седмици, без да има зад тила си парламентарно болшинство, без предварителни покупко-продажби и без уговорена тишина със засегнатите ", написа още.
" Смелостта не трябва да е сезонно събитие ", заключи някогашният служебен министър-председател.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




