Отиде си журналистът Асен Григоров, съобщиха негови близки пред БТА.Телевизионерът

...
Отиде си журналистът Асен Григоров, съобщиха негови близки пред БТА.Телевизионерът
Коментари Харесай

Отиде си журналистът Асен Григоров

Отиде си журналистът Асен Григоров, оповестиха негови близки пред Българска телеграфна агенция.

Телевизионерът издъхна след малко боледуване на 59-годишна възраст. Семейството му благодари за грижите на лекарите и сестрите от болница „ Токуда “.

„ Ще го запомним с неговия присъщ жанр, съчетаващ аналитичност, подигравка и прецизен нюх за политическия и публичен подтекст “, пишат сътрудниците му от уеб страницата „ Булевард България “, който Асен и брачната половинка му Сибина основаха през 2020 година

Асен Григоров е роден на 6 януари 1966 година в Перник. Завършва българска лингвистика и публицистика в СУ „ Св. Климент Охридски “.

През 2001 година за 8 месеца е шеф на пресцентъра на Съюз на демократичните сили, а през 2007 година е измежду основателите на RE:TV.
Бил е продуцент и водещ на утринния блок на Българска национална телевизия и продуцент на „ Здравей, България “ по Нова тв.
Григоров бе водещ и на предаването „ Плюс минус “, основател на „ Бизнес закуска “ и на първия утринен блок в модерната му форма в България. Бил е продуцент на утринния блок на NOVA и изпълнителен шеф на RE:TV.

Заедно със брачната половинка му Сибина Григорова водят предаването „ Животът и други неща “ по Българска национална телевизия до 2015 година.

Асен Григоров е притежател на премия за етична публицистика на Българската медийна коалиция.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР