Отговорникът за реферите в България - Марк Бата, обяви, че

...
Отговорникът за реферите в България - Марк Бата, обяви, че
Коментари Харесай

Марк Бата: Българското съдийство се подобрява

Отговорникът за реферите в България - Марк Бата, разгласи, че родното съдийство се усъвършенства. “Съдийството в България към този миг се усъвършенства. Подобрението го има и то се дължи освен на това във вътрешния шампионат, само че и зад граница. Не можем да си затворим очите - в шампионата бяха позволени някои огромни неточности. И в международен мащаб се позволяват огромни неточности.

Съдиите се усъвършенстват във физическа форма, прочит на играта… Примерите са и назначенията на УЕФА. Напомням ви, че български съдии свириха на на Милан, на Евертън, в Солун. Този сезон имаха два мача в групите на Лига Европа. УЕФА се доверява на български съдии. Преди това не мога да си спомня какъв брой време не бяха свирили в групова фаза.

Ако би трябвало да обобщавам, съдиите са на пътя на подобрението, само че може и още.

Имаме някои неточности, които касаят дузпите, които бяха дадени погрешно или несвирени. А също по този начин и при по този начин нареченото принудително държание (червени картони). Като брой мачове обаче грешките не са толкоз доста. Процентът на грешките понижава. Мога да ви подсигурявам, че някои от съдиите имат сложна нощ след едва съдийство. Работим те да имат все по-добри нощи.

Щастлив и удовлетворен съм от съдиите. Не от всички, само че те се усъвършенстват. В България няма професионални съдии, не им се заплаща професионално, само че работят като професионалисти”, саза Бата, който подсети, че реферите имат секунди за реакция, давайки образец с дузпата за Левски против Витоша (Бистрица).

“На последния мач изгледахме 10 пъти повтаряне, с цел да се убедим, че няма контакт. Съдията няма това време”, добави французинът.

фотография: Марин Маринов, Sportal.bg
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР