Отдавна мина периодът, в който беше на дневен ред, че

...
Отдавна мина периодът, в който беше на дневен ред, че
Коментари Харесай

Директорът на Пирогов“: Фалитът на болницата не е на дневен ред

Отдавна мина интервалът, в който беше на дневен ред, че болничното заведение ще банкрутира. Това сподели шефът на УМБАЛСМ " Н. И. Пирогов " доктор Валентин Димитров пред Българска национална телевизия. Той акцентира, че " Пиргов " е болница на облага, в лечебното заведение са вложени за последната година над 20 млн. лева в инсталация, има най-хубавата неврохирургия в Европа и най-хубавата ревматология на Балканите.

" Доказахме със случая в Кочани, че имаме най-хубавата клиника по изгаряния и пластична хирургия. Докараха най-тежките пациенти при нас и всички сме ги изписали, това е значимо за обществото ", съобщи още той. 

В подтекста на обещанието за растеж на заплатите в превоза в София доктор Димитров разяснява и заплатите на медиците в болничното заведение, само че съобщи, че е срещу да бъдат настройвани разнообразни браншове и специалности една против друга. Той е на мнение, че в България жителите отделят минимум пари от своите осигуровки за опазване на здравето. 

" В " Пирогов " заплатите, откогато съм шеф, са вдигнаи два пъти. Винаги съм изпреварвал НРД-то. Моето мнение е, че в никакъв случай не е задоволително възнаграждението на хората. Хората би трябвало да работят спокойни за своя обичай. Ако един човек се тормози за фамилията си – значи, че има някакъв недостиг ", счита още доктор Димитров. 

Д-р Димитров обърна внимание, че сега сестрите в " Пирогов " са на тавана на заплатите, които са записани в тристранния контракт със синдикатите, а според от трудовия стаж медицинските сестри получават % и имат обществени придобивки, които получават всеки месец под формата на ваучери и имат ДМС. " Заради тежките условия - имат 45 дни отпуска и имат 7-часов работен ден ", добави шефът на " Пирогов ".

Той призна, че има проблем с дефицит на медицински сестри и санитарите, само че това не е поради " Пирогов ", а поради цялата система на опазването на здравето. ОЩЕ: Решено: Валентин Димитров остава отпред на " Пирогов "

Д-р Димитров сподели с усмивка, че всички пациенти, потърпевши при пожара в Кочани, са изписани. 

" Това е образец, че няма политика и такива неща. Министерството на здравеопазването, HEMS, Спешна помощ, " Пирогов ", Военна болница - всички, които участваха демонстрираха безспорна адекватност и по доста правилен, бърз и съответен метод реагираха на обстановката ", сподели ръководителят на " Пирогов ".

По думите му част от пациентите имат потребност от продължаваща терапия, предстоят превръзки, пластични интервенции.

" Здравето не е застрашено, само че всяко едно дете, всяка една жена, всеки един мъж би трябвало да наподобяват и прелестно ", добави още доктор Димитров. ОЩЕ: Трагедията в Кочани: " Пирогов " с равносметка за помощта, която оказа

Д-р Димитров съобщи, че ще даде мнението си за Националната детска болница като доктор, а не като шеф на " Пирогов ".

" Една болница не се прави от постройка и инсталация, а от хора. Ние може да построим най-уникалния билдинг (чуждица за българската дума " постройка " ) с най-хубавата инсталация, само че в случай че нямаме хората в тази болница, които да работят и организацията по какъв начин да се случва - няма по какъв начин да се случва ", съобщи още той.  Според него нямаме политика, с която да изградим фрагментите за тази детска болница.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР