Отбрът на Шумен победи Берое с 123:81 (22:25, 20:29, 17:34,

...

Шумен надделя над Берое за трета поредна победа в НБЛ за мъже

Отбрът на Шумен победи Берое с 123:81 (22:25, 20:29, 17:34, 22:35) като посетител в Стара Загора в дуел от 31-ия кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже. С 23-ото си проваляне за сезона Берое удължи отрицателната си серия и остава финален във краткотрайното класиране, а Шумен е в зоната на плейофите с актив към този момент от 14 победи, от които три следващи в последните три кръга и 17 загуби.

Гостите започнаха по-добре и владееха самодейността в по-голямата част от първите 10 минути, само че Берое изравни на два пъти в последните секунди на първата част при 19:19 и 22:22 преди Баръш Мустафа да вкара тройка за 25:22 за Шумен след началния интервал. Във втората четвърт баскетболистите на Шумен последователно усилиха преднината си до 14 точки, а на почивката Берое изоставаше с 42:54.

Двата състава изиграха много резултатна трета част, в края на която баскетболистите на Шумен водеха с 88:59. Гостите превъзхождаха съперника до края на срещата, като минаха границата от 100 точки в средата на последната четвърт, а най-голямата разлика доближи 45 точки.

Карим Мане бе най-полезен за спечелилите с 25 точки, 4 битки и 8 асистенции, а Баръш Мустафа се включи с 18 точки, 2 битки и 2 асистенции.

За Берое Калоян Колчев приключи с 22 точки и 6 битки, до момента в който Николай Титков добави 21 точки, 6 битки и 5 асистенции.

В последния, 32-и кръг от постоянния сезон на 22 април за тима на Шумен следва домакинство на Ямбол, а ден по-късно Берое ще гостува на Академик Пловдив.