Отборите на Ювентус и Венеция играят при в първи двубой

...

НА ЖИВО: Ювентус 1:0 Венеция, чудесен футбол и от двата отбора

Отборите на Ювентус и Венеция играят при в първи дуел от неделната стратегия на 35-ия кръг в италианската Серия А. Леонардо Бонучи откри още в седмата минута.

„ Биаконерите “ заемат четвъртата позиция към този миг, само че към момента не са си обезпечили мястото в Шампионската лига през идващия сезон. Тимът има 66 точки, само че петият Рома е с 58. Една победа през днешния ден обаче до огромна сметка ще им подпечата най-малко четвъртото място.

Венеция пък продължава да заема твърдо последното място в дивизията. Новаците, които уволниха през седмицата своя треньор Паоло Занети, е в серия от осем следващи провали и общо девет мача без победа. Тимът, който ще бъде воден от Андреа Сончин, има 22 точки, а спасението наподобява сложна задача, защото 17-ият Каляри е с 28 пункта. Венеция обаче има и изигран мач по-малко.

/ /

Домакините стартираха настървено дуела и още в третата минута имаха късмет да открият резултата. Защитата на Венеция не съумя да се оправи добре с дълъг пас към наказателното поле, топката стигна до Денис Закария, който стреля пред наказателното поле, само че над вратата.

Само минута по-късно "биаконерите " удариха и греда. Ново недоразумение в защита за гостите докара до това Лука Пелегрини да нанесе доста мощен удар от отдалеченост, който разстресе напречната греда.

Малко по-късно Федерико Бернардески падна в наказателното поле на Венеция, само че дузпа не бе отсъдена.

Сериозният напън първоначално за Ювентус даде резултат и те откриха резултата още в седмата минута. Топката беше центрирана от свободен удар на втора греда, където Матайс де Лихт я смъкна с към вратарското поле, а Леонардо Бонучи беше изтърван и с глава засече във вратата на Ники Маенпаа за 1:0.