Отборите на Верея и Витоша (Бистрица) завършиха 1:1 в мач

...

Витоша ще почака още за първа победа в елита

Отборите на Верея и Витоша (Бистрица) приключиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Първото попадение вкара Ивайло Лазаров в 32-ата минута с топовен изстрел отдалеко. В 83-ата минута Валери Домовчийски изравни. По този метод Витоша остана без записана победа откогато влезе в Първа лига.

Първото полувреме бе равностойно, само че отборът от София може да съжалява, че не вкара втори гол.

В 38-ата минута гредата избави домакините. След центриране отдясно Румен Гьонов откри топката от воле, само че тя срещна напречната греда.

През втората част Витоша се върна обратно да пази преднината. Верея атакуваше повече, а тимът на Костадин Ангелов разчиташе най-вече на контраатаки, които не се получаваха.

В 62-ата минута отборът на Илиан Илиев сътвори първото си чисто състояние. Исмаил Иса бе заел добра позиция наоколо до вратата, само че в началото не съумя да нанесе удар след центриране отляво. Нападателят загуби равновесие и падна на земята и стреля рисково от легнало състояние, само че Михаил Иванов показва забележителен инстикт и обезврежда заплахата.

В 68-ата минута Валери Домовчийски бе на крачка от гола, само че играч на гостите реагира в последния миг и съумя да парира рисковия шут на нападателя.

В 83-ата минута натискът, който реализира Верея през второто полувреме, даде резултат. Домовчийски се разписа от близко след неточност на стажа Иванов за крайното 1:1.

ВЕРЕЯ - ВИТОША 1:1

0:1 Лазаров 32
1:1 Домовчийски 83

ВЕРЕЯ: 1. Колев, 21. Илиев, 33. Енчев, 4. Бен Джемиа, 24. Сулеймани, 9. Фенуш, 16. Витанов, 26. Керкар, 7. Андонов, 20. Бенгюзов, 17. Домовчийски

ВИТОША: 1. Иванов, 3. Върбанов, 4. Узунов, 7. Кочилов, 6. Гьонов, 17. Петров, 18. Цанков, 24. Христозов, 45. Долапчиев, 77. Пеев, 88. Лазаров

Стадион: " Трейс Арена ", Стара Загора
Съдия: Николай Йорданов

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
Първа лига 20 кръг, неделя 10 декември  Верея (Стара Загора) 1:1краен резулат  Витоша (Бистрица)