Отборите на Валенсия и Реал Сосиедад направиха 1:1 в мач

...

Късна драма във Валенсия, прилепите изпуснаха победата в 101-вата минута

Отборите на Валенсия и Реал Сосиедад направиха 1:1 в мач от първия кръг на Примера дивисион. Кевин Гамейро вкара в 58-ата минута. В 95-ата френският стрелец пропусна дузпа, а в 101-вата Микел Оярсабал изравни от друга дузпа. Гостите от Сан Себастиан започнаха по-добре. В десетата минута новият вратар на “бяло-черните” Яспер Силесен мазета с крайник след удар на Микел Мерино, отклонен от Габриел. Постепенно домакините се изнесоха по-напред. Най-добрата опция за “прилепите” преди почивката се появи в 45-ата минута след контранападение, при което Мигел Анхел Моя се оправи с опита на Родриго.

В 58-ата минута Кевин Гамейро откри резултата. Карлес Солер подаде надясно към Даниел Вас, който центрира паралелно на голлинията и френският нападател осъществя. Съдията се съветва със своите видеоасистенти цели три минути преди да даде сигнал за изпълнние на център. В 67-ата Гонсало Гедеш пропусна да означи втори гол за домакините - вратарят Моя съумя да се намеси и да избие в ъглов удар. В 89-ата Габриел работи доста рисковано в наказателното си поле и гостите претендираха за дузпа поради задържане на Вилиан Жозе. Съдията счете, че контактът не е задоволителен за нарушаване на разпоредбите. В добавеното време на срещата реферът назначи дузпа за валенсианци. Денис Черишев се пребори в наказателното поле и си създаде дузпа. Гамейро пропиля дузпата, шутирайки доста мощно над гредата. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 1 кръг, събота 17 август  Валенсия 1:190 минута  Реал Сосиедад