Отборите на Уругвай и Италия се класираха за финала на

...

Уругвай и Италия ще играят във финала на световното първенство по футбол за младежи до 20 години

Отборите на Уругвай и Италия се класираха за финала на международното състезание по футбол за младежи до 20 години, което се организира в Аржентина.

По този метод един от тях за пръв път ще вдигне международната купа. До момента Уругвай има две участия във финали и две загуби, до момента в който за " скуадрата " това ще бъде първи мач за трофея.

В полуфиналите Уругвай реализира най-малък триумф с 1:0 над изненадата на шампионата Израел.

Единственото попадение в мача в Ла Плата вкара Андерсон Дуарте, който се разписа час след началото на срещата.

Във втория полуфинал Италия се наложи с 2:1 против състава на Република Корея.

В воин за " сините " се трансформира 17-годишният нападател на Удинезе Симоне Пафунди, който осъществя победното попадение в 86-ата минута.

Преди това двата отбора си размениха по един бърз гол първоначално. В 14-ата минута Чезаре Казадей бе прецизен за италианците, до момента в който девет минути по-късно южнокорейците изравниха с гол от дузпа на Лий-Сон Уон.

Финалът на международния шампионат е в понеделник в среднощ българско време.