Отборите на Унион Берлин и Байерн Мюнхен играят при резултат

...

Унион пропусна да бие колебливия Байерн

Отборите на Унион Берлин и Байерн Мюнхен играят при резултат 1:0 в мач от 11-ия кръг на немската Бундеслига. Гриша Прьомел откри в 4-ата, само че Роберт Левандовски изравни в 67-ата минута..

Столичани са една от приятните изненади от началото на сезона, като заемат осмата позиция с актив от 16 точки. „ Бавраците “ бяха изместени за малко от лидерското място поради успеха на Република България Лайпциг по-рано през днешния ден. Те обаче могат да се върнат отпред, като изостават единствено с точка от „ биковете “.

Домакините стартираха мощно и още преди да е изтекла и първата минута имаха късмет да поведат. Тайво Авоний бе изведен самичък против Мануел Нойер, само че капитанът на „ баварците “ мазета в корнер мощният удар на нападателя.

Все отново отличният старт на столичани даде резултат в четвъртата минута. Тогава Кристофор Тримел центрира от ъглов удар, а на първа греда Гриша Прьомел изпревари Роберт Левандовски и с глава насочи чудесно топката в далечния ъгъл на Нойер – 1:0.

COME ON UNION! YES!

Corner kick is headed home by Grischa Prömel at the front post. Union take the lead! ⚽️ | | 1-0 | 3’
— 1. FC Union Berlin (@fcunion_en)
В 8-ата минута Левандовски даде превъзходен извеждащ пас за Серж Гнабри, който излизаше самичък против вратаря, само че първото допиране на германеца бе разочароващо и топката излезе в навън.

Четири минути по-късно Маркус Ингвартсен опита изстрел, който не затрудни Нойер. Минута по-късно Гнабри шутира от границата на наказателното поле, само че много неопределено.

В 22-ата минута домакините можеха да поведат с 2:0. Отново Авоний беше в центъра на събитията, като съумя да си проправи път сред Дейвид Алаба и Жером Боатенг, влезе в наказателното поле и стреля, само че около лявата греда на Нойер.

Awoniyi creates an unbelievable chance out of nothing. What a great bit of attacking play. Goes through against Neuer but shoots wide. | | 1-0 | 22’
Две минути по-късно Левандовски се озова самичък против вратаря на Унион и падна в наказателното поле след леко допиране от страна на Марвин Фридрих. Съдиите обаче решиха, че това не е дузпа след инспекция със системата ВАР.

В 33-ата минута „ баварците “ разиграха късо след статично състояние, като Дейвид Алаба получи топката пред наказателното поле и стреля мощно, само че около лявата греда Андреас Луте.

Три минути по-късно бе осъществена насилствена смяна в отбора на домакините. Седрик Тойхерт размени контузилия се Маркус Ингвартсен.

Гостите сътвориха първата си действителна голова опция две минути преди края на първото полувреме, когато Серж Гнабри стреля рисково към границата на пеналтерията, само че Луте избави.

В добавеното време на първата част Леванодовски стреля от директен свободен удар, нов стената. Последва нов изстрел на Алаба, който обаче също бе блокиран.