Отборите на ЦСКА и Славия играят при резултат 0:2 в

...

НА ЖИВО: ЦСКА 0:2 Славия, Бакеро пропусна да оформи обрата

Отборите на ЦСКА и Славия играят при резултат 0:2 в полуфинален мач-реванш от шампионата за SESAME Купа на България след два бързи гола на Тони Тасев и Иван Минчев.

Още в третата минута домакините можеха да поведат в резултата, откакто Жорди Кайседо засече центриране на Федерико Варела от свободен удар. Светослав Вуцов обаче се намеси уверено и опази вратата си от ранно попадение.

Пет минути по-късно обаче Тони Тасев изненада "червената " защита и означи гол, намалявайки пасива на своя отбор в общия резултат. Гостите матираха "червената " защита с отличен пас отляво към Радослав Кирилов, който върна към Тони Тасев, за който остана единствено да чукне топката в опразнената врата.

В 12-ата минута Иван Минчев означи второ попадение за "белите " и върна интригата в полуфинала. След постепенна офанзива на гостите топката попадна в краката на Иван Минчев, който с удар от далечна отдалеченост трансферира Евтимов и вкара феноменално попадение.

Домакините отвърнаха мигновено с мощна офанзива, приключила със противоречив проблем. Жорди Кайседо засече центриране с глава и стреля към вратата на Вуцов, който не съумя да се намеси по най-хубавия метод, макар че извади кълбото. Положението бе прегледано благодарение на ВАР, след което съдията Волен Чинков реши, че топката не е минала голлинията с целия си размер и за злощастие на "червения " щаб, попадение не бе записано.

След половин час игра Йон Бакеро фаулира Мазику и подари на съперника директен свободен удар от добра позиция. Зад топката застана Варела, който обаче разочарова извънредно доста с изстрела си, който прелетя високо над вратата.

В края на първата част пристрастеностите се нажежиха и след вербален спор с основния арбитър Волен Чинков наставникът на гостите - Златомир Загорчич, както и аварийният вратар Георги Петков получиха жълти картони за острата си реакция. Алън Пардю пък направи ранна смяна в състава си, заменайки Федерико Варела с Греъм Кери.

В края на полувремето Иван Минчев можеше да изненада Димитър Евтимов от ъглов удар, само че вратарят отрази и не позволи нов гол във вратата си. ЦСКА отвърна с добра офанзива, в която Жорди Кайседо бе изведен по необикновен метод от Маурисио Гарсес, само че стражът на гостите съкрати ъгъла, а нападателят на "червените " стреля неопределено.

С началото на първата част "червените " пробваха да трансформират развоя с изстрел на Тибо Вион, който обаче бе блокиран от отбраната на гостите.

В 68-ата минута неприятна връзка в "червения " лагер и още по-лошо изчистване от страна на Димитър Евтимов подариха топката на Йон Бакеро, който пък мигновено изстреля кълбото към празната врата, само че ударът му бе прекомерно неакуратен.

Секунди по-късно Светослав Вуцов също излезе неразчетено и се размина с топката, само че за негово благополучие Жорди Кайседо не съумя да отиграе в точния момент.

ЦСКА - Славия 0:2 (2:0 в първия мач)
0:1 Тони Тасев 8'
0:2 Иван Минчев 12'