Отборите на ЦСКА и Пирин Благоевград играят при резултат 1:0

...

НА ЖИВО: ЦСКА - Пирин 1:0, Де Нойер изведе червените напред

Отборите на ЦСКА и Пирин Благоевград играят при резултат 1:0 в контролна среща. Брадли де Нойер изведе " алените " напред в 36-ата минута.

Преди първия съдийски сигнал, тимът на ЦСКА бе публично показан. Срещата започва с рискова офанзива на Пирин, като Кондраков бе покрай гола след пробив отляво и рисково центриране по земя в пеналтерията на " алените ". Футболистът на " орлетата " обаче не съумя да стигне първи до топката и да я прати в мрежата на Бусато, който внимаваше и съумя да се намеси задоволително добре, с цел да опази нулевото тъждество преди да са минали и две минути игра.

ЦСКА отговори незабавно като в 4-ата минута Тибо Вион проби отдясно и опита рисково центриране, което обаче бе блокирано. Топката излезе в корнер, от който " алените " също тормозиха Пирин, само че до изостряне на обстановката не се стигна, а топката бе избита.

В 7-ата минута Гарсес бе изведен от Жираир Шагоян на страхотна стрелкова позиция, само че не съумя да уцели вратата защитавана от Максим Ковальов и то от няколко метра отдалеченост.

Шопов и Брадли де Нойер комбинираха добре в 15-ата минута, а вторият опита центриране, до което обаче не стигна негов съотборник от ЦСКА. Минута по-късно пък Густаво Бусато още веднъж сподели, че внимава, откакто излезе отвън наказателното си поле, с цел да спре състезател на " орлетата ", който бе изведен с рисков дълъг пас.

В 21-ата минута Юрген Матай стреля рисково покрай вратата. Защитникът на ЦСКА стигна до топката след осъществяване на ъглов удар и я прати до десния непряк дирек на вратата.

Пред капитана на ЦСКА се откри нов късмет в 29-ата минута, когато още веднъж бе открит с центриране в наказателното поле. Матай се опита да стреля с глава от сложна позиция, само че ударът му не бе задоволително добър, с цел да се окаже във вратата на Пирин.

В 35-ата минута Амос Юга сгреши с подаването си на центъра и топката попадна в Пирин. " Орлетата " обаче не съумяха да се възползват от грешката на Юга и бързо още веднъж предадоха притежанието.

Минута по-късно ЦСКА стигна до първото попадение. Брадли де Нойер прати топката в опразнената врата на Пирин. Първо Шопов нанесе изстрел, който бе избит от Ковальов. Топката по-късно попадна в Де Нойер, който резервира самообладание и я прати в мрежата за 1:0.

LIVE / ЦСКА - ПИРИН 1:0

1:0 Брадли де Нойер 36'

Съставите на двата тима:

ЦСКА: 5. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матай /к/, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 26. Марселино, 10. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено

Резерви: 25. Ефтимов, 3. Жеферсон, 4. Мено Кох, 7. Линдсет, 9. Назон, 11. Лазар Туфегджич, 13. Галин Минков, 14. Хайнц 16. Асен Дончев, 17. Чарлс, 19. Иван Турицов, 20. Живков, 22. Махмутович, 30. Бамба

Старши треньор:  Саша Илич

Пирин: 12. Максим Ковальов, 19. Вячеслав Велев, 38. Александър Дюлгеров, 14. Кондраков, 45. Христофор Хубчев, 17. Илкер Будинов, 31. Станоев, 13. Тонев, 73. Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 8. Дмитро Семенив

Старши треньор: Христо Янев