Отборите на ЦСКА и Лудогорец излизат един срещу друг в

...

НА ЖИВО: ЦСКА - Лудогорец, доста промени и в двата състава

Отборите на ЦСКА и Лудогорец излизат един против различен в основен конфликт на стадион „ Българска армия”. Дербито е през днешния ден от 16:30 часа и може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. В ще проследим развиването на мача минута по минута.

Срещата трябваше да се играе още в третия кръг на шампионата, само че бе отсрочена поради европейските задължения на двата отбора. С днешния мач се поставя точка на есенния дел на efbet Лига.

Мачът в столицата е с голям заряд, защото двата отбора се намират на единствено пет точки един от различен на върха в подреждането. Лидер е първенецът Лудогорец, само че след неуверените игри на разградчани и шокиращата загуба от Пирин вкъщи, разликата бе съвсем стопена.

При победа на „ червените” през днешния ден, интригата за купата ще се завърне с цялостна мощ.

Двубоя за ЦСКА пропущат Амос Юга, Федерико Варела, Мено Кох и Ахмед Ахмедов, които са с контузии. Последният изнемощял от сметките е Йоан Баи, който също е с травма. Брадли Мазику също е под въпрос за срещата, като наставникът Стойчо Младенов ще реши дали да го употребява директно преди срещата.

За разградчани отвън строя е нападателят Пиерос Сотириу. Кипърецът се контузи в последния мач на Лудогорец в Европа против Мидтиланд в Разград. От щаба на първенците направиха всичко допустимо да го възстановят за основния мач през днешния ден, само че по всичко проличава, че контузията му е по-сериозна.

Лудогорец се наложи и в двата мача против ЦСКА през актуалната акция. "Орлите " победиха в разногласието за Суперкупата на България с гръмкото 4:0, а по-късно надделяха “червените” с 2:0 на “Хювефарма Арена” в турнирен дуел. Попаденията за отбора на Станислав Генчев вкараха Пиеро Сотириу и Мавис Чибота в последния четвърт час.