Отборите на ЦСКА и Лудогорец играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: ЦСКА – Лудогорец 0:0, на Армията ври и кипи, отново спряха мача

Отборите на ЦСКА и Лудогорец играят при резултат 0:0 в историческия финален мач на стадион „ Българска войска ”. Дербито в центъра на София се състои при изключителна атмосфера и близо 20 000 фенове по трибуните. Малко след 50-ата минута дуелът бе пресечен поради стотиците факли и димки, които почитателите на ЦСКА възпламениха по трибуните, а играта бе възобновена след близо 10 минути.

Двубоят стартира в 17:45 часа и може да го гледате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg по традиция ще проследим протичащото на стадион „ Българска войска ” онлайн минута по минута.

Срещата сред ЦСКА и Лудогорец е последният футболен мач, който се играе на „ Армията ” в този тип на оборудването. Както е известно, напълно скоро „ алените ” стартират огромна реорганизация на именития стадион в Борисовата градина.

Двубоят на стадион „ Българска войска ” стартира при наелектризираща атмосфера. Преди първия съдийски сигнал на Драгомир Драганов бе изпълнен националният химн на България, а телевизионните камери демонстрираха сълзите на именития Христо Стоичков, който не съумя да сдържи страстите си.

След няколко равностойни първи минути и игра най-вече в центъра на терена, първата опция за гол пристигна в 7-ата минута. Иван Йорданов си завоюва фал на комфортна позиция след неразчетена игра на Тобиас Хайнц. Зад топката застана Бернард Текпетей, който оправи мощен шут, само че Бусато бе на мястото си и съумя да избие, предотвратявайки сигурен гол.

Футболистите на Нестор Ел Маестро дадоха отговор с удар на Дюкенс Назон, който бе отразен без особени компликации от Серджио Падт. Впоследствие обаче се оказа, че нападателят на домакините е бил в нередовна позиция и бе отсъдена засада.

В 15-ата минута пристигна и първият жълт картон в срещата. Тибо Вион игра доста жестоко против Квадво Дуа край ъгловото знаменце и бе осъден публично.

Лудогорец продължи да тормози защитата на ЦСКА най-много отдясно по нападението си, където оперираше Бернард Текпетей. След следващия спринт на ганаеца и превъзмогването на двама играчи на домакините, атакуващият футболист на „ орлите ” получи дискомфорт и изиска лекарска помощ. Проблемите за Текпетей бяха в лявото бедро, само че в последна сметка той продължи срещата.

Малко след половин час игра ЦСКА пропусна страховит късмет. Дюкенс Назон се пребори добре за топката пред наказателното поле на Лудогорец и изведе Йанц отдясно. Норвежецът се измъкна от засадата и центрира остро в пеналта, където Марселиньо Кареасо се размина с коженото кълбо и не съумя да засече подаването на два метра от голлинията.

В заключителните минути на първото полувреме футбол не се игра в огромна част от времето поради честите нарушавания и спирания на играта.  Педро Нареси, Марселин Кареасо и Браян Кордоба бяха публично предизвестени от основния рефер Драгомир Драганов поради груби нарушавания в центъра на терена.

В продължението на първата част ЦСКА стигна до два удара по посока вратата на Серджио Падт, само че и в двата случая топката не попадна в задачата. Първо Линдсет, а по-късно и Дюкенс Назон стреляха настрана от задачата.

На почивката Нестор Ел Маестро направи една смяна в състава си, като играта напусна Иван Турицов, който имаше здравословни проблеми през първата част, а неговото място бе заето от Емануел Шакич. Именно през неговата зона пристигна и първата опция за гол след почивката.

Кайо Видал получи в наказателното поле, финтира Шакич и стреля с десния крайник, само че не откри задачата зад Густаво Бусато.

Малко след 50-ата минута на дуела, реферът Драгомир Дараганов взе решение да прекъсне мача, откакто почитателите на „ алените ” възпламениха стотици димки и факли, които затрудниха видимостта на терена и по трибуните. След близо 10 минути принидителна пауза, срещата бе възобновена.

След спирането ЦСКА усили оборотите и съумя да упражни териториален напън, от който обаче „ алените ” не съумяха да се възползват. Амос Юга на два пъти имаше опция да стреля към вратата на Бусато, като при втория бе доста покрай това да означи. След центриране от ъглов удар, Юга бе оставен непокрит в наказателното поле, насочи удар с глава, само че заби топката в земята, а по-късно тя трансферира вратата.

В 84-ата минута Марселиньо Кареасо се опита да си изпроси дузпа по доверчив метод, претендирайки, че е арестуван за ръката, само че реферът Драгомир Драганов не се подведе и не отсъди углавен удар. Футболистът на „ алените ” се отърва и не получи жълт картон, макар откровената симулация.

Заради честите спирания на играта се наложи основният рефер да даде цели дванадесет минути продължение, което също бе прекратено за известно време поради димки и факли.
LIVE ЦСКА – ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Стадион: „ Българска войска ”

Рефер: Драгомир Драганов

ЦСКА : 1 Густаво Бусато, 6 Християн Петров, 15 Тибо Вион, 19 Иван Турицов, 13 Браян Кордоба, 21 Амос Юга, 26 Марселино Кареазо, 14 Тобиас Хайнц, 9 Дюкенс Назон, 11 Матиас Фаетон, 7 Джонатан Линдсет

Резерви: 25 Димитър Евтимов, 20 Асен Дончев, 30 Данило Асприля, 17 Емануел Шакич, 22 Енес Махмутович, 4 Мено Кох, 29 Михаел Естрада, 3 Сайней Санянг, 8 Станислав Шопов

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Лудогорец : 1 Серджио Падт, 6 Якуб Пиотровски, 8 Клод Гонсалвеш, 9 Квадво Дуа, 17 Сон, 24 Оливие Вердон, 26 Ноа Сонко Сундберг, 30 Педро Нареси, 37 Бернард Текпетей, 77 Кайо Видал, 82 Иван Йорданов

Резерви: 67 Дамян Христов, 5 Георги Терзиев, 7 Рик Джонатан, 10 Матиас Тиссера, 22 Франко Русо, 64 Доминик Янков, 88 Тодор Неделев, 90 Спас Делев, 99 Руан Секо