Отборите на ЦСКА и Базел играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: ЦСКА - Базел 0:0

Отборите на ЦСКА и Базел играят при резултат 0:0 в първи пелйофен конфликт за влизане в групите на Лига на конференциите.

Срещата е довечера от 20:00 часа на стадион „ Васил Левски” в София и може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на мача онлайн, като в уеб страницата ни също може да намерите видео от всеки гол и всяка забавна обстановка от дуела.
Още по тематиката:

Още във втората минута гостите стигнаха до корнер отдясно на Бусато, откакто Амос Юга пресече подаване към наказателното поле на „ червените”. След разиграването от ъгловия удар, футболистите на швейцарците проведоха нова офанзива, този път отдясно на нападението на гостите, само че след удар от дребен ъгъл, вратарят на ЦСКА избави, а по-късно топката още веднъж излезе в корнер. Минута по-късно Бусато работи рисковано и излезе да почисти топката с глава отвън наказателното поле, а по-късно Мено Кох почисти в корнер.

ЦСКА отговори с рискова контраофанзива след добър авантаж от основния рефер на срещата. Вион бе фаулиран пред наказателното поле на „ червените”, само че хърватският съдия остави играта да продължи, откакто топката попадна в Линдсет. Той откри отдясно Морено, който напредна отдясно и след финт, стреля с левия крайник. Топката се отби от защитник на Базел и излезе в първи ъглов удар за домакините.

В 7-ата минута ЦСКА още веднъж стигна до корнер пред вратата на своя съперник. Този път след центриране, Юрген Матай съумя да играе с глава, само че не и да насочи топката във вратата. Четири минути по-късно Линдсет опита доста хитро да изведе Браян Морено, само че пасът му се оказа дълъг и попадна в ръцете на вратаря на гостите.

Първият прецизен удар във вратата на Базел насочи Георги Йомов. След добра преса от домакините, играчите на Александър Фрай бяха принудени да сгрешат, а топката попадна в краката на Йомов, който напредна и стреля от отдалеченост. Вратарят на швейцарците обаче внимаваше и съумя да избави.

В 22-ата минута „ червените” стигнаха до отлична опция след статично състояние. Домакините получиха правото да изпълнят свободен удар след наивна неточност на бранителя на Базел Адамс Нуху, който игра с ръка при привидно една безобидна топка. В последна сметка той получи жълт картон, а след центрирането на Тибо Вион, Гарсес стреля рисково с глава, само че прати топката в навън. Малко след половин час игра, Маурисио Гарсес направи отличен пробив отляво, само че при паса към него, страничният рефер подвигна флага за засада. Телевизионните повторения обаче демонстрираха, че такава няма.

Следващият късмет в мача още веднъж бе на сметката на „ червените”. След нахлуване отдясно, Линдсет получи и центрира на далечната греда, където Маурисио Гарсес надскочи Серхио Лопес и съумя да стреля с глава по посока вратата, само че топката не попада в задачата.

LIVE ЦСКА - БАЗЕЛ 0:0