Отборите на ЦСКА и Арда се изправят един срещу друг

...

НА ЖИВО: ЦСКА 2:0 Арда, два гола за Кайседо, домакините с 10 човека

Отборите на ЦСКА и Арда се изправят един против различен в 1/8-финален конфликт на шампионата за Купата на България и играят при резултат 2:0 . Жорди Кайседо откри резултата в 22-ата минута. Отново еквадорецът бе прецизен в 36-ата минута.

Първият опит за застрашаване на една от двете порти бе на сметката на домакините, селд като Георги Йомов шутира мощно с десния крайник във втората минута, само че и много неопределено. ЦСКА осъществя попадение във вратата на противника в шестата минута посредством Жорди Кайседо, който притича да дозасече топката, само че при отиграването и настъпи Иван Караджов и реферът Тренчев анулира попадението на еквадореца.

"Червените " продължиха да бъдат по-настъпателния тим, само че в 19-ата минута бранителят на Арда Слободан Рубежич се вклини сред двамата централни бранители на ЦСКА и насочи удар с глава след центриране от свободен удар, само че опитът му беше неакуратен.

В 22-ата минута въпреки всичко пристигна голът за ЦСКА. Завърналият се за домакините Греъм Кери центрира от корнер, а Томас Лам продължи с глава обратно. Кайседо нападна топката също с глава, а застаналият на голлинията футболист на Арда - Лъчезар Котев, влетя с кълбото във вратата на Караджов - 1:0 за столичани.

В 36-ата минута Кайседо вкара втория си гол в срещата в дуел №60 за него за "червените ". Юрген Матей даде пас вдясно за Георги Йомов, който като че ли бе на една линия със отбраната на Арда. Българинът даде паралелен пас за Кайседо пред вратаря Караджов и от близко удвои - 2:0.

В 51-ата минута се наложи на Димитър Евтимов да се намесва след тежък удар от междинна отдалеченост на Иван Коконов. Той шутира добре, а в началото Евтимов не работи добре, само че в следствие си улови топката. В ответната офанзива Кайседо напредна отляво и центрира вдясно за Йомов. Той комбинира с Юга, чийто удар от придвижване бе блокиран от Алекс Петков, а топката отиде в Греъм Кери. Ирландецът потърси далечния ъгъл на Караджов, само че стражът се оправи ловко и мазета в ъглов удар.

В 54-ата минута Брадли Мазику препъна откъсващия се самичък против Димитър Евтимов - Иван Коконов, и реферът Тренчев го изгони.

LIVE / ЦСКА - АРДА 2:0

1:0 Жорди Кайседо (22)

2:0 Жорди Кайседо (36)

Рефер: Станимир Тренчев (София)

Стадион: "Българска войска " (София)

Стартови сформира:

ЦСКА: 25 Димитър Евтимов 19 Иван Турицов 2 Юрген Матей /к/ 18 Брадли Мазику 29 Томас Лам 3 Жеферсон 21 Амос Юга 8 Греъм Кери 10 Георги Йомов 30 Яник Вилдсхут 9 Жорди Кайседо

​Резерви: 1 Густаво Бусато 20 Карол Метс 15 Тибо Вион 24 Карло Мухар 23 Ахмед Ахмедов 14 Калоян Кръстев 5 Федерико Варела

Треньор: Стойчо Младенов

Арда: 12 Иван Караджов 8 Милен Желев 9 Спас Делев 11 Александър Георгиев 17 Иван Коконов 18 Слободан Рубежич (46' - 33 Иван Тилев) 19 Румен Руменов 24 Алекс Петков 71 Пламен Крумов /к/ 80 Лъчезар Котев 98 Тонислав Йорданов

Резерви: 36 Васил Симеонов 4 Милен Стоев 10 Светослав Ковачев 37 Едимар Жуниор 77 Илия Юруков 81 Атанас Зехиров