Отборите на ЦСКА 1948 и Лудогорец завършиха при резултат 2:2

...

Шоу в полите на Витоша! ЦСКА 1948 и Лудогорец не успяха да излъчат победител

Отборите на ЦСКА 1948 и Лудогорец приключиха при резултат 2:2 във втория дуел от петъчната стратегия на efbet Лига. Първото полувреме не предложи нещо кой знае какъв брой забавно, само че Каули в самия завършек на частта откри.

Чочев изравни в 72-ата минута, откакто от близко се възползва от безредие в наказателното на „ зелените “. Само 180 секунди по-късно влезлият като запаса Русев донесе обрата за „ алените “, само че друга запаса – Текпетей, с майсторски удар оформи крайното 2:2 в 81-ата минута.

След единствено пет-шест минути игра пристигна и първият късмет. При заучено осъществяване на ъглов удар, изпълнен от Десподов бе открит Делев. Бившият състезател на Арда засече добре кълбото, само че Наумов внимаваше и парира, въпреки и мъчно.

Десетина минути по-късно още веднъж Делев стреля, този път от границата на наказателното поле, само че ударът му бе блокиран от Александър Александров. Малко по-късно Джонатан Перейра бе сменен наложително от Ангел Лясков.

Първият прецизен изстрел на "червените " пристигна в 29-ата минута на срещата, когато Даскалов отклони подаване от ъглов удар, но не затрудни Слуга.

В третата минута на добавеното време на първата част Каули потегли мощно към наказателното, където направи двойно подаване със Сантана, а след благополучен рикошет топката остана у негово владеене и с удар от 7-8 метра бразилецът откри резултата.

Десетина минути след другояче надалеч от динамичното начало на втората част, Делев опита да изненада Наумов, само че стражът внимаваше и улови. Пет минути по-късно пристигна и най-изгодната обстановка за ЦСКА 1948 - Колев получи с тил към вратата в наказателното поле и незабавно разпредели към Чочев. Ударът на халфа обаче бе блокиран в последния миг от Вердон.

В 72-ата минута ЦСКА 1948 изравни! Алекс Колев стреля от фал, а Слуга избави. При последвалата добавка бе открита гредата на хърватския пазач, а при третия опит някогашният халф на Палермо Ивайло Чочев я прати във вратата на "орлите ", с цел да изравни.

Само три минути по-късно обратът беше реалност. Лясков с подаване от фланга откри Русев, а крилото залъга двама играчи на Лудогорец, с цел да успее да прекара топката и около Слуга за 2:1.

Малко след попадението на Русев, неговият съотборник Марио Топузов пропусна от чиста позиция да направи резултата 3:1, стреляйки високо над вратата на "зелените ".

Десетина минути преди края влезлият като запаса Бърнард Текпетей се пребори добре за една топка и си я нагоди отлично за изстрел от към 23-24 метра. Ганаецът откри долния десен ъгъл на Наумов и още веднъж възвърне паритета.

FT / ЦСКА 1948 - Лудогорец 2:2

0:1 Каули 45+3`

1:1 Ивайло Чочев 72`

2:1 Георги Русев 75`

Бърнард Текпетей 81`

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 15 Александър Александров, 22 Реян Даскалов, 24 Лазар Марин, 2 Джонатан, 18 Ивайло Чочев, 6 Карлос Охене, 58 Октавио, 17 Енрике Рафаел, 9 Александър Колев, 7 Марио Топузов

Наставник: Любослав Пенев

Лудогорец: 12 Симон Слуга, 3 Антон Недялков, 4 Сисиньо, 7 Алекс Сантана, 10 Матиас Тисера, 11 Кирил Десподов, 24 Оливие Вердон, 32 Игор Пластун, 82 Иван Йорданов, 90 Спас Делев, 95 Каули Оливейра

Наставник: Анте Шимунджа