Отборите на Царско село и ЦСКА играят при резултат 2:1

...

НА ЖИВО: Царско село – ЦСКА, Бахамбула отново даде аванс на царете

Отборите на Царско село и ЦСКА играят при резултат 2:1 на стадиона в Бистрица в следващ мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Резултатът бе открит в шестата минута от Андерсон Кордейро . В 20-ата минута Стефано Белтарме изравни резултата. Дилан Бахамбула още веднъж изведе "царете " напред в 42-ата минута. Двубоят сред двата отбора стартира в 17:30 часа . Вие ще имате опцията да го гледате директно по DIEMA SPORT или да следите всичко по-интересно от конфликта с Gong.bg .

Отборът на ЦСКА стартира срещата добра офанзива по левия фланг, която приключи с ъглов удар, от който обаче не пследва нищо забавно.

С първата си офанзива в срещата обаче Царско село съумя да излезе напред в резултата. В шестата минута Дилан Бахамбула стреля на два пъти, само че ударите му бяха блокирани от състезател на ЦСКА. Топката обаче попадна в Андерсон Кордейро, който който се възползва от безредие пред наказателното поле на и с акуратен удар от 20-тина метра съумя да намерри долния десния ъгъл на Густаво Бусато - 1:0

Само четири минути по-късно гостите можеха да изравнят резултата. Али Соу получи топката в наказателното поле и насочи доста мощен изстрел, който Джони Пласид съумя да избие, само че кълбото стигна до голлинията, след което бе изчистено от бранител на домакините в корнер.

Все отново натискът на ЦСКА даде даде резултат и в 20-ата минута резултатът беше подравнен. Едвин Джеси надбяга Реян Даскалов по дясното крило, навлезев наказателното поле и подаде по земя за Стефано Белтраме, който стреля от пет метра. Пласид в началото избави, само че топката рикошира в лицето на италианеца и влезе в мрежата - 1:1.

"Царете " ще домакинстват на стадиона в Бистрица, а наставникът Никола Спасов ще би трябвало да се оправя с кадровите проблеми пред себе си. Ивайло Марков е осъден за срещата поради картони, а Шарлестон и Карбониери са към момента контузени. Новото попълнение - Хулио Родригес, ще опита да се възползва от предоставения му късмет. Царско село влиза в дуела с извънредно негативна статистика - 7 загуби от 7 мача против огромни тимове и голова разлика 2:18.

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА 2:1

1:0 Андерсон Кордейро 6'

1:1 Стефано Белтраме 20'

2:1 Дилан Бахамбула 42'

Стартовите сформира на двата тима:

ЦАРСКО СЕЛО (4-5-1): Джони Пласид – Румен Гьонов, Хулио Лопес, Мартин Кавдански, Реян Даскалов (к) - Антонио Георгиев, Уесли Ната, Дилан Бахамбула, Андерсон Кордейро, Лудсинио Маренго – Мирослав Будинов

Старши треньор: Никола Спасов

ЦСКА (4-2-3-1): Густаво Бусато – Жеферсон, Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Брадли Мазику – Кристиян Малинов, Рубен Пинто (к) – Енрике Рафаел, Едвин Джеси, Стефано Белтраме – Али Соу

Старши треньор: Милош Крушчич